Vítaná změna


pro citlivé oči

EasySept Logo
EasySept balení

Co je peroxidový roztok?

Peroxidový roztok se zásadně liší od ostatních roztoků na kontaktní čočky. Funguje na principu chemické reakce – neutralizace (přeměny na vodu) peroxidu vodíku ve svém složení. Právě díky peroxidové složce a chemické reakci jsou tyto roztoky tím nejlepším v desinfekci a čištění, jsou výborně snášenlivé, vhodné i pro alergiky – jsou totiž naprosto bez konzervačních látek

POZOR: Důležité je znát správnou manipulaci s roztokem, když se roztok dostane do očí ještě nezneutralizovaný, způsobí velké štípání a pálení!

Proč EasySept?

  • Zaručí mimořádnou
    dezinfekční účinnost
    během 6 hodin
  • Bez konzervantů

Jak používat peroxidový roztok?

bod 1

1.

Před manipulací s čočkami si vždy řádně umyjte a opláchněte ruce.

bod 2

2.

Zkontrolujte, zda speciální přiložené pouzdro obsahuje neutralizační disk.

bod 3

3.

Postavte pouzdro na rovný povrch. Otevřete košíčky pro čočky. Umístěte levou i pravou čočku do připravených košíčků (leva strana je zelená a označená písmenem “L”.

Po vyjmutí obou čoček z očí, každou z čoček umístěte na dlaň. Kápněte na čočku 2-4 kapky roztoku EasySept a jemně čočku na každé straně třete po dobu 5 sekund. Umístěte levou a pravou čočku do příslušného košíčku (levého a pravého) a košíčky opatrně zavřete, abyste neponičili čočky.

bod 4

4.

Uchopte víčko s košíčky a roztokem EasySept oplachujte čočky z každé strany po dobu 5 sekund nad dřezem/umyvadlem.

bod 5

5.

Roztokem EasySept naplňte pouzdro až po okraj rysky, okamžite vložte do pouzdra košíček s čočkami a pouzdro zašroubujte. Ponechejte ve vzpřímené poloze nejméně po dobu 6 hodin. Po naplnění již s pouzdrem neotáčejte a netřepejte.

bod 6

6.

Vaše čočky budou připraveny k použití po 6 hodinách namáčení.

bod 7

7.

Po vyjmutí čoček z košíčků, vylejte zbývající roztok z pouzdra, opláchněte pouzdro roztokem EasySept nad dřezem/umyvadlem a pouzdro nechte na vzduchu vyschnout.

Někteří uživatelé RGP mohou mít při mnutí přechodné zbarvení kůže (zbělení) na prstech. Po mnutí si vždy umyjte a opláchněte ruce.

8.

Před vložením do očí je možné čočky opláchnout sterilním fyziologickým roztokem.